Çamburnu Belediye Başkanı Hüseyin Alioğlu: Kanca Ailesinin değerli büyüğü Sn. Abdullah Kanca Beyefendiye beldemize ve yöremize kazandıracağı bu Meslek Yüksek Okulu için şahsım ve belde halkı adına teşekkür ederim.
Kendisine Allahtan sağlıklı ve uzun ömürler diler, törene katılan tüm katılımcılara teşekkür eder, hayırlı olması dileklerimle saygılarımı sunarım.

 
Sürmene Belediye Başkanı Cemalettin Aksoy: Kanca ailesinin ilçemize bir inci tanesi gibi takmış olduğu bu Teknik Okulun bize ve beldemize getireceği değerleri şimdiden görmek ve taktir etmemek mümkün değildir. Bu vesile ile kendilerine canı gönülden teşekkür ediyorum, aileye mutluluk diliyorum. Kanca ailesi bizleri kırmayıp, buraya bir inci tanesi gibi bir okul bahşettiler. Allah kendilerinden razı olsun diyor, saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.
 
Sürmene Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal: Sürmene İlçemizde Kanca ailesinin yapmakta olduğu böyle değerli bir yatırım, doğrusu ilçemizi ve halkımızı çok memnun etmiştir. Bizim de Kanca ailesi ile geçmişte 20 yıla aşkın ticaretimiz olmuştur. Dolayısıyla o ticaretin burada devamını görmek bizi çok  mutlu etti. Hayırlı uğurlu olsun diyorum, hepinize saygılarımı sunuyorum.

"Gelişmiş ülke olmanın en önemli ölçütlerinden biri de ülke insanlarının bilgi, beceri ve eğitim seviyeleridir. Bu nedenle günümüzde en önemli yatırım insana olan yatırımdır."
KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen: Kıymetli Davetliler, gelişmiş ülke olmanın en önemli ölçütlerinden biri de ülke insanlarının bilgi, beceri ve eğitim seviyeleridir. Bu nedenle günümüzde en önemli yatırım insana olan yatırımdır. Bunların en başında eğitime olan yatırım gelmektedir. Avrupa Birliğine girmenin arifesinde olan ülkemizde bu konu da giderek önem kazanmaktadır. Ülkemizdeki eğitim seferberliği
alanında bütün Cumhuriyet hükümetleri olanakları ölçüsünde çabalarını sürdürürken ki, mutlulukla ifade etmek istiyorum, her yıl ülkemizde eğitime ayrılan pay gittikçe artmaktadır. Çok değerli iş adamlarının da eğitim ve öğretime katkıları yurt çapında giderek artmaktadır. Bu da bizleri memnun edici bir durumdur.
Eğitime gönül vermiş çok sayıdaki iş adamımız, sanayicimiz ilk ve orta öğretimde çok sayıda okul, derslik, laboratuar ve spor alanları yapmışlardır. Ancak ilk defa Yüksek Öğretim düzeyinde Sürmeneli değerli Sanayicim merhum Muammer Dereli adına ailesi tarafından bir Kampüs inşa edilerek Üniversitemize bağışlanmıştır..  Bugün temelini atacağımız Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu ile de Sürmene ikinci kez bir Yüksek Öğretim Kurumuna kavuşacaktır. Bu vesile ile Sürmene ilçemize çok sayıda eğitim tesisi kazandıran ;  başta Sn. Kanca olmak üzere değerli iş adamlarımıza bu yüce davranışlarından dolayı üniversitemiz adına şükranlarımı sunarken, hayatta olanlara sağlık ve mutluluk, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.
Bu okuldan mezun olacak gençlerimiz yine bu bölgede önemli bir sektör olan Gemi Sanayi ve Deniz Ulaşımı sektöründeki ara eleman açığını kapatacaklardır. Bu Meslek Yüksek Okulu’nun Sürmene”de kurulmasının bir başka önemi daha vardır. O da Sürmene’de yakında projesi ve ihalesi  yapılmış olan Çamburnu Tersanesi. Eğitim görecek gençlerimizin staj ve mesleki uygulama alanı olacaktır. Bu da bu bölge için elverişli bir ortamdır. Sayın Konuklar, sözlerime son verirken Sn.Abdullah  Kanca ve Oğullarına teşekkür ediyorum ve bu okulun Üniversitemize, Bölgemize ve Denizcilik sektörüne hayırlı olmasını diliyorum.
Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.
Önceki Sayfa
 
Sonraki Sayfa