Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir

Bugün İlimiz ve Sürmene  için çok anlamlı bir günde sizlerle birlikte olmaktan ve sizleri selamlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Sn. Bakanım, yüksek himayelerinizle Trabzon İlimiz her geçen gün gelişiyor, değişiyor. Bu gelişim ve değişimi hep birlikte görüyoruz. Her gün ya bir temel atıyoruz yada bir

açılış yapıyoruz. Trabzon”un geleceğini hep birlikte planlıyoruz. Dün Sn.Bayındırlık ve İskan Bakanımızın da başkanlığında altı ilin valisi ve İl Genel Meclis üyeleri bir toplantı gerçekleştirdik. Doğu Karadeniz”i Türkiye daha yeni keşfediyor. Duble yolun inşallah Samsun-Sarp arası bu yıl ulaşıma açılacak. Ve daha sonrada Samsun - Ankara bağlantısı 2007 yılı sonunda tamamlandığında bu bölgemize yılda inşallah 8-10 milyon yerli-yabancı turistimizi bekliyoruz. Yani Türkiye doğu Karadeniz bölgesini keşfedecek ve buraya ulaşacaktır. Yol medeniyettir, yolun olduğu yere her türlü hizmeti rahatlıkla getirebiliriz. Ve Doğu Karadenizimiz gerçekten bu tür güzel hizmetlere layıktır, çalışkan insanlardır. Bugün burada temelini atacağımız MYO Sürmene”yi hem Dünya”ya tanıtacak, hem de İlimizin ekonomisine gerçekten büyük katkıda bulunacaktır. Meslek Lisesi”nin temelini geçtiğimiz günlerde attık ve bu MYO nun da bugün temelini atıyoruz. Tersanenin de Sürmene İlçemizde olması Çamburnu Beldemiz de gerçekten ilimizin ekonomisine çok büyük katkıda bulunacaktır. Sanayide ihtiyaç duyulan ara kademe elemanları da rahatlıkla yetişecek ve bu okullarda yetişen çocuklarımız çok rahat bir şekilde iş bulabileceklerdir. Bu okulun sürmene de açılmasında  emeği geçen KTÜ”nün değerli Rektörüne ve çalışma arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

"Bugün burada temelini atacağımız meslek yüksek okulu Sürmene'yi hem Dünya'ya tanıtacak, hem de ilimizin ekonomisine gerçekten büyük katkıda bulunacaktır."

Okulumuzda maddi destek sağlayan ve okulumuzun yapılmasını sağlayacak olan Sn. Abdullah Kanca Sürmene”nin bağrından çıkmış değerli bir sanayicidir, iş adamıdır. Geçtiğimiz Mart ayında Almanya –Hannover deki sanayi fuarında ben kendilerinin standını gezdim gerçekten çok onur duydum.130 civarında Türk sanayicinin bu fuarda yer almış olması ve Kanca”nın da burada temsil ediyor olması bizleri gerçekten mutlu etmiştir. Bu ziyaretimizi de bir fotoğrafla belgeledik. Kendisine de teşekkür ediyorum. Dün beni ziyaretinde Kanca”ya şunu söyledim. Sürmene”ye yapacağın bu MYO adına layık olacak, çünkü tamamen deniz kenarında yapılacak okulun inşaatının çok kaliteli olması lazım. Sn.Kanca da bu konuda bize gereken teminatı verdi. Kendisine teşekkür ediyorum, iyi bir sanayici olduğunu biliyorum. Çünkü Sürmeneli çok çalışkandır.Ayrıca böyle çalışkan başarılı bir sanayiciye de Sürmenelilerin ülkemize sahip olması bizleri gerçekten mutlu etmektedir.

Okulun yapımında emeği geçen herkese tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Temelini atacağımızın bu M.Y.Okulumuzun ilçemize, ilimize  ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor,  hepinize en içten sevgiler, saygıları sunuyorum.

Önceki Sayfa
 
Sonraki Sayfa